Turkey TUR  

Tüm Dünyada Daha Sağlıklı Nesiller İçin, Amway’den Yetersiz Beslenen Çocuklara Destek

2016/10/16 - 

NUTRIWAY™ Power of 5 kampanyası ile geçen seneden bu yana tüm dünyada 14 bin çocuğa ulaşan Amway, 2019 yılı hedefini 500 bin çocuğa destek vermek olarak açıkladı.

Dünyanın en büyük doğrudan satış şirketi olan Amway, çocukların sağlıklı beslenmesine destek olmak amacıyla düzenlediği NUTRIWAY™ Power of 5 kampanyası ile tüm dünyada yetersiz beslenen 14 bin çocuğa 5 milyon NUTRIWAY™ Little Bits ürününü ulaştırdı. Yeni hedefini de 1000 gün içinde, dünya genelinde yetersiz beslenen yarım milyondan fazla çocuğa ulaşmak olarak açıkladı.

Dünyada çocuk ölümlerinin yüzde 45’i yetersiz beslenmeden kaynaklanıyor ve her yıl 3.1 milyon çocuk aynı sebepten hayatını kaybediyor. Beş yaşından küçük 161 milyon çocuk yetersiz beslenme kaynaklı büyüme sorunu ile mücadele ediyor. Yetersiz beslenme çocukların hayatını tehdit ettiği gibi bedensel ve zihinsel gelişimini de olumsuz etkileyerek kalıcı hasarlara sebebiyet verebiliyor.

Yetersiz beslenme problemine karşı Birleşmiş Milletler ’in başlatmış olduğu “Her Kadın Her Çocuk” girişimine destek veren Amway, yetersiz beslenen 14 bin çocuğa NUTRIWAY™ Little Bits ürünü ile destek verdi. 2016 yılı sonuna kadar yetersiz beslenen 30 bin çocuğa destek olmayı hedefleyen Amway, 2019 yılında yarım milyon çocuğa ulaşarak 60. yıl dönümünü bu anlamlı projenin başarısıyla taçlandırmayı hedefliyor. Amway, çocukları yeterli beslenmeleri için destek vermek isteyen herkesi Amway.com.tr sitesine davet ediyor.

Ayrıntılı Bilgi için:

Communication Partner

Ayşenur Bozal Özcan aysenurozcan@cpartner.com.tr 0536 862 21 47

Zeliha Ocak zelihaocak@cpartner.com.tr 0 533 920 26 17

Amway Hakkında

Amway, dünya çapında önde gelen doğrudan satış şirketlerden biridir. Şirket 1959’da Ada, ABD’de kurulmuştur ve 100’ün üzerinde ülke ve bölgede faaliyet göstererek 2015’te 9,5 milyar ABD doları bir ciro gerçekleşmiştir. Amway 450’den fazla güzellik, zinde yaşam ve ev bakım ürünü sunmaktadır. Amway’in en çok satış yapan markaları NUTRIWAY™ vitamin ve takviye edici gıda ürünleri, ARTISTRY™ cilt bakım ürünleri ve renkli kozmetikleri ile eSpring™ su arıtma sistemleridir. Bu ürünlerin tamamı sadece Amway Serbest Girişimcileri tarafından satılmaktadır.

www.amway.com.tr

facebook.com/AmwayTurkiyeLtd

instagram.com/amwayturkiyeltd

twitter.com/amwayturkiye

dahaiyibiryasamicin.com

Yorum Yapınız

E-posta adresi yayınlanmayacaktır
* Zorunlu Alan

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia