Turkey TUR  

Filenin Fidanları’ projesi 600 bin çocuğa ulaştı

2017/06/05 - 

Amway ve Türkiye Voleybol Federasyonu’nu işbirliği ile hayata geçirilen

‘Filenin Fidanları’ projesi 3. Yaşında 600 bin çocuğa ulaştı  

 

Tüm dünyada sporun ve sporcunun destekçisi Amway’in, Türkiye Voleybol Federasyonu ile 2014 yılında başlattığı ‘Filenin Fidanları’ sosyal sorumluluk projesi üç yılını tamamladı.

 Geleceğin sporcularının yetişmesine destek olmak amacı ile yola çıkılan projede üç yılın sonunda 81 ilde 600 bin çocuğa ulaşarak önemli bir başarı elde edildi.  

 Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliği çerçevesinde 2013 yılında ‘Milli Takımlar Resmi Sponsoru’ olarak Türkiye’de başlattığı spora destek çalışmalarına, 2014 senesinde sosyal sorumluluk projesini de ekleyerek, ‘Filenin Fidanları’ isimli projeye imza atan Amway, projenin üç senesini başarı ile tamamladı

 Proje Türkiye’nin her bölgesinden 81 ile ulaşarak 600 bin çocuğa voleybol sporunu sevdirmeyi amaçlıyor

Amway – Türkiye Voleybol Federasyonu işbirliğiyle 2014’de hayata geçen ‘Filenin Fidanları’ isimli sosyal sorumluluk projesi, Türkiye genelinde ilköğretim yaş grubundaki çocukların spora ve voleybola ilgisini artırmak ve geleceğin voleybolcularının yetişmesine fırsat yaratmak için planlandı.  Amway, Türkiye Voleybol Federasyonu ile birlikte belirlediği Türkiye genelindeki 81 ilde, ihtiyacı olan okullara verilmek üzere 750 adet ‘Mini Voleybol Seti’ hediye ederek 600 bin çocuğa ulaştı. Proje kapsamında voleybol direği, file, 2 adet mini voleybol topu ve kural kitapçığından oluşan kitler, voleybol sporu için gerekli ekipmanları olmayan ve bu nedenle voleybol sporunu yapma imkânı bulunmayan okullara gönderildi.

 Amway olarak aktif yaşama ve spora çok önem veriyoruz

 ERGÜN: “TVF İLE ÇALIŞMAKTAN ONUR DUYUYORUZ”

Amway Türkiye Genel Müdürü Tayfun Ergün, Türkiye Voleybol Federasyonu ile çalışmaktan büyük onur duyduklarını söyledi. 330 binden fazla Amway Serbest Girişimcisi’nin gücünü voleybolcularla birleştirdiklerinin belirten Tayfun Ergün, ortaya inanılmaz bir sinerji çıktığını kaydetti. Ergün, “TVF ile gerçekleştirdiğimiz bu anlaşma Amway olarak bizim marka bilinirliğimize ve imajımıza da büyük bir katkı sağlıyor. Serbest Girişimcilerimiz bu sponsorluktan büyük gururla bahsediyor ve destekliyorlar” dedi. Kız ve erkek milli takımlarını desteklerken çocukların da voleybola ilgisini artırmayı amaçladıklarını ifade eden Ergün, bu doğrultuda federasyon iş birliğiyle 2014 yılından itibaren ‘Filenin Fidanları’ isimli sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirdiklerinin altını çizdi. 

Ergün bu konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı: “Filenin Fidanları projesi ile 2017 yılı sonu itibari ile 81 ilde 600 bin çocuğa ulaşmış oluyoruz . Bu proje ile    çocuklara voleybol sporunu sevdirerek bu sporun Türkiye’deki gelişimine katkıda bulunmayı amaçladıklarını, 10 yıl sonra da bu proje kapsamında yetiştirilen fidanlardan, milli voleybolcuların yetişeceğini sözlerine ekledi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ 2013 yılından beri Amway ile güzel bir uyum içerisinde çalıştıklarına dikkat çekti. Dört yıl boyunca Türk Voleybolu’na kattıkları değerden dolayı Amway’e teşekkür ettiklerini belirten Mehmet Akif Üstündağ, Amway’in milli takımların ürün ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, “Filenin Fidanları” projesiyle çocukların voleybolu sevmesi ve bedensel gelişimlerinin sağlanmasında da büyük katkılarda bulunduğunu kaydetti. Üstündağ,”Bu noktada Amway, çocuklarımızın spor sevgisini artırmak, voleybolu küçük yaşlardan itibaren tüm ülke geneline yayarak başarılı voleybolcular ve voleybol sever kitleler yaratmak doğrultusunda yaptığımız çalışmaların da en büyük destekçisi konumunda bulunuyor. Türk Voleybolu’na olan ilgiyi artırma noktasında Amway’in vermiş olduğu katkılara teşekkür ediyor, önümüzdeki süreçte, hep birlikte voleybolumuzu daha ileri seviyelere taşıyacağımıza yürekten inanıyorum” dedi.

Yorum Yapınız

E-posta adresi yayınlanmayacaktır
* Zorunlu Alan

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia