Turkey TUR  

Şirket Bilgisi

ŞİRKET PROFİLİ

Amway dünyanın önde gelen doğrudan satış şirketlerinden biridir. 1959 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Ada, Michigan’da kurulan Amway, 8.6 milyar ABD Doları tutarındaki satış cirosu ile 100’ü aşkın ülke ve bölgede faaliyet göstermektedir.

Başarılı faaliyetlerini 1973 yılından beri Avrupa’da sürdürmekte olan şirket, halen 29 Avrupa ülkesinde aktif durumdadır. Avrupa’da 1200 çalışanı bulunan Amway’in Avrupa, Hindistan ve Güney Afrika’daki faaliyetleri, Ekim 2011’den bu yana Bölge Başkanı olarak görev yapan Samir Behl tarafından yönetilmektedir. Amway’in bağlı şirketlerinden Amway Türkiye, 1994 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermektedir.

Amway ürünlerinin dağıtımı, dünya çapında Amway Serbest Girişimcileri tarafından yapılmaktadır.

Daha fazla bilgi için www.amway.com.tr internet sitesini ziyaret ediniz.

 

ÜRÜNLER

Amway tüketicilere %100 müşteri tatmin garantisi ile 450’nin üzerinde güzellik, zinde yaşam ve ev bakım ürünü sunmaktadır. NUTRIWAY™ markalı beslenme destek ürünleri, ARTISTRY™ markalı kozmetik ürünleri ve bunların yanı sıra AMWAY HOME™ markalı ev temizlik ürünleri bu ürünlere örnek olarak sıralanabilir.

Tüm ürünler şirketin kendi AR&GE merkezlerinde geliştirilmektedir. Bu merkezlerde görev alan 1000’den fazla bilim insanı ve gerçekleştirilen yıllık 30 binden fazla test ile kalite ve ürün güvenliği sağlanır. Amway’in sahibi olduğu 800 adet patentin yanı sıra, 240’ı aşkın patent de onay aşamasında bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için  www.amway.com.tr internet sitesini ziyaret ediniz.

 

İŞ FIRSATI

Amway, isteyen herkese Amway ürünlerini satarak kendi işlerini kurma fırsatını sunmaktadır. Amway Serbest Girişimcileri çok geniş bir ürün portföyünden seçim yapabilir ve ulaşmak istedikleri gelir düzeyine bağlı olarak hedeflerini kendileri saptayabilirler.

Amway, Serbest Girişimcilerini Amway Akademi tarafından düzenlenen çeşitli eğitim faaliyetleriyle desteklemektedir. 2009 yılında kurulan ve 60 eğitmeniyle 26 dilde faaliyet gösteren Amway Akademi her yıl e-öğrenim, internet sunumları ve kişisel eğitim kursları aracılığıyla Avrupa çapında 250.000 Serbest Girişimcisine profesyonel eğitim vermektedir. Avrupa Amway Akademisi kurumsal eğitim kuruluşlarının oluşturduğu bir dernek olan ve başarılı kurumsal eğitim mimarisinin oluşturulmasında büyük rol oynayan ECLF ’nin (European Corporate Learning Forum – Avrupa Kurumsal Öğrenim Forumu) üyesidir.

Daha fazla bilgi için www.amwayacademy.com internet sitesini ziyaret ediniz.

 

SEKTÖR

Doğrudan satış sektörü, küresel çapta  100  milyon satış temsilcisini kapsayan, tahmini perakende satışları  183  milyar ABD Doları olan bir sektördür.

Amway; Avrupa İş Derneği (European Business Association – EBA), Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (European Direct Selling Associations – Seldia), Avrupa Doğrudan ve İnteraktif Pazarlama Federasyonu (Federation of European Direct and Interactive Marketing – FEDMA), Avrupa Sorumlu Beslenme İttifakı (European Responsible Nutrition Alliance – ERNA), Avrupa Birliği nezdinde Amerikan Ticaret Odası (American Chamber of Commerce to the European Union  -AmCham EU) ve Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (World Federation of Direct Selling Associations – WFDSA) gibi Avrupalı iş kuruluşlarının üyesidir.

Ayrıca tüm Avrupa’daki Amway şirketleri; beslenme destek ürünleri ile alakalı dernekler, kozmetik dernekleri, ticaret odaları gibi yüzün üzerinde ulusal dernek ve kuruluş olarak teşkilatlanmış bulunmaktadırlar. Amway Türkiye’de,  1994 yılında kurulan Türkiye Doğrudan Satış Derneği kurucu üyesidir.

 

TESİSLER

Amway’in dünya çapındaki faaliyetlerinin yaklaşık 100.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş olan yönetim merkezi, ABD’nin Ada, Michigan kentinde yer almaktadır. Yönetim merkezinde ofisler, üretim birimleri ve farklı dallarda (kimya, mikrobiyoloji, endüstriyel hijyen, mühendislik ve bilişim) 1000’in üzerinde bilim insanı, mühendis ve teknik personelin görev yaptığı  75 adet AR&GE/Kalite Güvence laboratuvarı bulunmaktadır.

Amway ve bağlı şirketleri; Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Çin ve Vietnam’da üretim tesisleri, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve Brezilya’da beslenme destek ürünlerinin içeriğini oluşturan hammaddelerin yetiştirildiği organik sertifikalı çiftlikler ve Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da faaliyet gösteren dağıtım tesislerine sahiptirler.

Avrupa çapında altı ülkede yer alan Marka Deneyim ve Tanıtım Merkezleri, Amway’in geçmişi, bugünü ve geleceğine ışık tutar. Bu merkezleri ziyaret edenler Satış ve Pazarlama planının yanı sıra, Amway’in zinde yaşam, güzellik ve ev bakım markalarını oluşturan ürün portföyleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirler. Amway Marka Deneyim ve Tanıtım Merkezlerinde ayrıca tanıtım günleri, özel grup rezervasyonları, kurumsal toplantı organizasyonları ve eğitim seminerlerinin gerçekleştirilmesine yönelik donanım da yer almaktadır. Amway Türkiye’nin İstanbul’daki ve Ankara’daki “Amway Plaza”  Tanıtım Merkezlerinde eğitim ve ürün tanıtım toplantıları düzenlenmektedir.

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia