Turkey TUR  

rss

  • rss
Basın Bültenleri - Zinde Yaşam Home Zinde Yaşam
bodykey by Nutriway™ Kişiye Özel Kilo Kontrol Programı

2013/11/11 - 

Amway, genetik yapı ve bireysel ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirdiği yeni kilo kontrol programı bodykey by NUTRIWAY’i 7 Kasım’da Grand Hyatt otelde gerçekleşen basın toplantısıyla tanıttı. Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez’in program sözcüsü olduğu bodykey by NUTRIWAY, kişiye özel bir diyet sağlamak üzere diyetisyenler, psikologlar ve fitness uzmanları tarafından özenle geliştirilen yepyeni bir kilo yönetim programı.

 

Kilo vermek mi istiyorsunuz? Daha önceki kilo kontrol programlarında hayal kırıklığına mı uğradınız? Bilimsel bir rehberliğe mi ihtiyacınız var? Yaşam tarzınıza uygun, sevdiğiniz yiyeceklere ve yapmaktan zevk aldığınız aktivitelere göre hazırlanmış bir program mı istiyorsunuz? Tüm bu soruların cevabı Amway’in yeni kilo kontrol programı bodykey by NUTRIWAY’de saklı. Kişisel profilinizle uyumlu ve ev konforunda kolayca uygulanabilen programın basın lansmanı 7 Kasım’da Grand Hyatt otelde gerekleşti.

 

Kişiye özel beslenme ve egzersiz planı

Beslenme tarzınızın size özel tercih ve ihtiyaçlarınız etrafında tasarlanmış, ısmarlama bir elbise olduğunu düşünün. İşte Bodykey by NUTRIWAY™ de merkezinde kişiye özel olarak sizin için geliştirilmiş kişisel egzersiz ve beslenme planının bulunduğu yeni bir kilo kontrol programı. Program, herkesin aynı yaşam koşullarına maruz kaldığında aynı şekilde kilo almadığı gerçeği ile de destekleniyor. Bu ise, bireyin genetik yapısı veya genotipine göre başarılı bir beslenme planı hazırlanabileceği fikrini ortaya çıkarıyor. Ve her bir genetik varyasyon kalıbına göre, beslenme ve egzersizde genetik temele dayalı spesifik hedeflere ulaşmak amacıyla, beslenme ve yaşam tarzında yapılacak değişiklik önerilerini içeren, kişiye özel tavsiyeler üretilebiliyor. Yapılan klinik çalışmalar da “nutrigenetik” olarak tasarlanan kişiye özel diyetlerin, uzun vadede Vücut Kitle Endeksi’nin azalmasında daha etkili olduğu ve açlık kan şekerinde iyileşmeler sağladığını gösteriyor[1].

 

Aşırı kilonun sebebi nedir?

Son 20 yılda, insanlarda vücut kitlesini ve yağ depolanmasını kontrol eden yollara dair bilinenler ile aşırı kilo ile mücadelede kişiye özel tedavi ve önleme stratejileri sunulması fikri bilim dünyasında gitgide güçlendi. Ve bugüne kadar, aşırı kilo ile bağlantılı özellikler ile ilişkilendirilmek üzere yüksek miktarda aday gen tespit edildi[2],[3],[4].

Bu da ortaya koyuyor ki aşırı kilo tek bir genden kaynaklanmayıp, birkaç gen varyasyonu ve bunların beslenme kalıpları ve fiziksel aktivite gibi yaşam tarzı faktörleri ile etkileşimleri gibi çeşitli faktörlere dayanıyor.

 

Bu çalışmalar ile şekillenen bodykey by NUTRIWAY™ her bireye yaşam boyu kilo yönetimi ve dengeli beslenmeye giden kişiye özel bir yol sunuyor. Bu yenilikçi ve etkili yöntem sadece tüketilecek gıdaların veya gerçekleştirilecek aktivitelerin sabit bir listesinden ibaret değil. Bu programı son derece esnek ve tamamen interaktif bir sistem yoluyla evinizin konforunda günlük yaşamınıza kolaylıkla adepte edebileceksiniz.

 

Basın toplantısında konuşan program sözcüsü Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez “Kalp, diyabet, obezite, kanser ve tansiyon gibi birçok hastalıkların temelinde genler ve çevre etkileşimi olduğunu biliyoruz. Son 15 yıl içinde hem beslenme hem de genetik bilimi alanındaki gelişmeler aynı diyeti uyguladıkları halde farklı yanıtların oluşmasını bireyler arasındaki farklılıklara yani genetik değişime bağlı olduğunu keşfetmiştir. Kilo verim hızı, kolesterol ve tansiyona yanıtta gen dizilimindeki farklılıklar diyetin içeriğinden etkilenmektedir. Buradan hareketle de bireyselleştirilmiş yani genlere uygun beslenme gerçeği iyice netlik kazanmıştır. Kısaca özetlemek gerekirse genetik profiliniz, uygulayacağınız diyette yasaklar yerine hangi besin gruplarını daha az yemeniz gerektiğini öğretirken, vücudunuza uygun aktivite planını yaşam tarzınız haline getirmenizi sağlar. Bu yüzden de genetik kodlamanıza uygun bir beslenme ve egzersiz programı uygulamanız çok önemli.” Diyerek bilimsel ve kişiye özel bu programın diğer kilo kontrol yöntemlerinden farkını ortaya koydu.

 

Bodykey by NUTRIWAY nasıl işliyor?

Bodykey by NUTRIWAY de istenilen kiloya giden yolda başlangıcından sonuna oldukça kolay. Kişiselleştirilmiş kilo kontrol programına başlamak için İki basit başlangıç adımı var:

 

1. Genetik Test Uygulaması– bireyin DNA’sından alınacak bir örnek, bodykey by Nutriway™ uzmanlarına o kişinin vücudunun yağ ve karbonhidrat alımının yanı sıra belirli fiziksel aktivitelere nasıl tepki verdiği konusunda temel bilgiler sunuyor. Bilim insanlarının 5 gen varyasyonunun metabolizma üzerindeki sonuçlarını, bunların insan genlerinde ne sıklıkta tekrar ettiğini ve insan metabolizması üzerindeki çeşitli etkilerini analiz ederek oldukça geliştirdikleri yöntem, belirlenen bireysel kalıp doğrultusunda kişiye özel bir beslenme ve egzersiz planının hazırlanabilmesi için kullanılıyor.

 

2. www.bodykey.com.tr adresine kaydınızı yaptırıp bireysel Geleceğimi Tasarla bölümünü tamamlayın – bu araç sayesinde, bodykey by NUTRIWAY™ uzmanları kişinin sadece verilerini değil, aynı zamanda tercihleri ve yaşam tarzını da içiren net bir resmine sahip oluyorlar. Daha da önemlisi, bireyi derinlemesine anlayarak, günlük yaşamı içinde uygulanabilir öğün planlarını ve fiziksel aktiviteleri doğru şekilde yaratabiliyorlar.

 

Bu verilerin tümü bodykey by NUTRIWAY™ uzmanlarının kolay, zevkli ve çok etkili bir beslenme ve egzersiz planı tasarlamasını mümkün kılıyor.

 

bodykey Öğün Planlayıcı

bodykey programı aynı zamanda her türlü durumda beslenme planını düzenli olarak uygulamasına yardımcı olan son derece leziz bir dizi çabuk hazırlanabilir yemek, yemek tarifi ve takviye edici gıdaları da içeren bütüncül bir plan da sunuyor. bodykey Öğün Planlayıcı, kişinin yediklerinin tam olarak kendisine yarayan şeylerle uyumlu olması için yemeklerin kişinin kendi ihtiyaçları doğrultusunda biçimlendirmesine izin veriyor.

 

Kilo kontrolünde yeni rehberiniz ‘Online Koçum’

Programa kayıt olan kişiler, aynı zamanda optimal ağırlığa ulaşmak için çıktıkları yolculukta kendilerine etkin şekilde rehberlik ve destek sağlayacak bir uzman ekipten de faydalanabiliyorlar. Online Koçum sayesinde kilo yönetimi yolculuğunuzda size istediğiniz an rehberlik edecek bir desteğe de sahip oluyorsunuz.

 

bodykey by Nutriway™ de aynı zamanda uzmanların sağladığı sürekli destek ile kişisel verilerinizin mahremiyeti ve gizliliğinin korunmasına da son derece önem veriliyor.

 

Kişiye özel, bilimsel, kalıcı ve verdiğiniz kiloları korumanıza imkan veren bodykey by NUTRIWAY, kilo kontrolünde devrim sayılabilecek bir program olarak sağlıklı bir yaşamı, hayat tarzı olarak benimsemenize yardımcı olacak…

www.amway.com.tr

 

NUTRIWAY Hakkında

Temel vitamin ve mineraller, antioksidanlar, bitkisel destek maddeleri, spor besinleri ve öğün ikamelerinin de dahil olduğu, tam kapsamlı bir beslenme ve zindelik ürünleri serisi sunan bir vitamin ve gıda takviye  ürünleri markası olan NUTRILITE/ NUTRIWAY, aynı zamanda  Dünya’nın en çok satan vitamin ve gıda takviye ürünleri markasıdır.* NUTRIWAY ürün grubu, beslenme destek ürünleri, yiyecek ve içecekler dahil olmak üzere, dünya çapında 200 beslenme ürününü kapsamaktadır.

 

* Kaynak: Euromonitor International Limited; 2012 dünya vitamin ve takviye edici gıda ürünleri perakende satış değerleri yüzde dağılımı

 


[1]Arkadianos I, Valdes AM, Marinos E et al. Genetik bilgiyi kullanarak,  kişiye özel kalori kontrolüne dayalı diyet programı   . Nutr J 2007, 6:29; doi: 10.1186/1475-2891-6-29

[2]Razquin C Marti A Martinez JA Obiziteye sebep olabilen 3 genin kanıtı  : MC4R, FTO vePPARG. Kişiyeözelbeslenmeprogramlarındakigelişmeler.MolNutr Food Res. 2011;55(1):136-49

[3]Boutin P Dina C Vasseur F et al. 10p12 KromozomuüzerindekiGAD2 genininobeziteileilişkisinedair.PLos Biology. 2003; 1(3):E68

[4]Winick JD Friedman JM Microsatellite Marker Content Mapping of 12 Candidate Genes for Obesity.Obezitegenleriüzerine. Genome Res. 1998; 8: 985-994

Yorum Yapınız

E-posta adresi yayınlanmayacaktır
* Zorunlu Alan

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia