Turkey TUR  

rss

  • rss
Basın Bültenleri - Amway
Amway’den 2013’te de rekor satış

2014/02/04 - 


Dünyanın en büyük doğrudan satış şirketi olan Amway’in 2013 satış rakamları açıklandı. Son yedi yıldır istikrarlı bir büyüme gösteren şirket, 2013 yılında 11,8 milyar dolarlık rekor bir satış gerçekleştirdi. Şirket, 2014’te artan talebi karşılamak amacıyla bütün dünyada 375 milyon dolarlık bir üretim ve AR-GE yatırımı planlıyor.

Genel merkezi ADA, Michigan’da bulunan Amway, 2013 yılında 11,8 milyar dolarlık global satış yaptığını açıkladı. Şirketi tarafından verilen bilgilere göre 2012 yılındaki 11,3 milyar dolarlık satışın ardından 2013, şirketin arka arkaya büyüme kaydettiği yedinci yıl oldu. Amway, son 14 yılın 13’ünde satışlarda gösterdiği artışla dikkat çekiyor.

Satışlarda beslenme destek ürünleri grubu başı çekiyor

Beslenme destek ürünleri, Amway’in ürün grubu satışları arasındaki liderliğini 2013’te de sürdürdü. 2013’te lansmanı gerçekleştirilen yeni kilo kontrol ürünleri serisi bodykey by NUTRIWAY™’in de gıda takviyesi grubunda süregelen artışı önemli ölçüde desteklediği gözlemlendi.

Bu ürün grubunu güzellik ürünleri kategorisi takip etti. Geçtiğimiz yıl, ince çizgileri ve kırışıklıkları rahatlatmaya yardımcı olmak için bitkisel bileşenler ve ileri bilimsel teknikler ile formüle edilen ARTISTIRY ™, YOUTH XTEND serisi ile cilt bakımı ve kozmetik ürünleri,  gıda takviye grubunun ardından en yüksek satış yapan ikinci kategori oldu.

Dünyanın en çok satan ev tipi su arıtma sistemleri markası: eSpring™

Ev teknolojisi ürünleri kategorisi; eSpring™ Su Arıtma Cihazı satışları da ürünün Çin’e girişi ve Asya pazarlarındaki güçlü satışları ile 2013’te etkili bir seyir izledi.  eSpring™, Verify Markets şirketinin 2012 global satışlarına dayanarak yaptığı araştırmaya göre dünyada en çok satılan ev tipi su arıtma sistemi markası.

Üretim ve AR-GE için 375 milyon dolar

Amway ürünlerine artan talebi karşılamak amacıyla bütün dünyada 375 milyon dolarlık bir üretim ve AR-GE yatırımı yapıyor. Bu yatırım, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mevcut tesisleri, Washington, Kaliforniya ve Michigan’da inşa edilen tesisleri, Hindistan’da bir işletmeyi, Çin ve Güney Kore’deki AR-GE tesislerini kapsıyor. 2014’te Vietnam ve Çin’deki üretim tesislerinin de genişletilmesi planlanıyor.

Girişimciliği destekleyen şirket

Amway 2008 yılından beri düzenli olarak girişimcilikle ilgili veri toplamakta ve analiz etmekte. Girişimciliğe verdiği sürekli destek kapsamında da Kasım 2013’de 4. Global Girişimcilik Raporu’nu yayınladı. Rapor, insanların girişimcilik ile ilgili tutumları inceleyerek bu konudaki global görüşler hakkında önemli bilgileri ve pek çok kişinin kendi işini kurmak için bir fırsat verilmesi konusunda ne kadar istekli olduğunu ortaya çıkardı. Araştırma bu yıl bölgesel olarak daha da genişleyerek aralarında Amerika Birleşik Devletleri, Kolombiya, Japonya ve Avustralya’nın da olduğu 24 ülkede gerçekleştirildi.

Amway Serbest Girişimcileri çocuklar için elele

Tüm dünyada Çocuk Hakları Günü olarak kutlanan 20 Kasım’da, Amway de One by One Kampanyası’nın 10. yıldönümünde Amway Global Gönüllülük Günü’nü kutladı. Amway Serbest Girişimcileri ve çalışanları, Çin’den ABD’ye 50’yi aşkın ülkede çocuklara yardım için bir araya geldi. Bu etkinlik kapsamında Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa bölgesinde kişisel bakım ve ev bakım ürünlerinden oluşan 10.000 paket, ihtiyacı olan çocuklar ve aileleri ile paylaşıldı. Amway Serbest Girişimcileri ile çalışanlarının gönüllü olarak 2593 saat çalıştığı bu etkinlikle 14.000 çocuğa ulaşıldı.  Tüm dünyada ise Amway Evrensel Çocuklar Günü’ adı verilen bu bir günlük çalışma kapsamında, yaklaşık 15.000 kişi, 300 projeye katılarak dünyada 100.000 çocuğun yaşamını etkiledi.

www.amway.com.tr

Amway hakkında

Direct Selling News Global 100’e göre Amway, dünyanın 1 Numaralı doğrudan satış şirketidir. 1959’da girişimci Rich DeVos ve Jay Van Andel tarafından kurulan ve merkezi Ada, Michigan, A.B.D olan Amway, dünyada 100’den fazla ülke ve bölgede kaliteli tüketim ürünleri ve eşsiz iş fırsatları sunmaktadır. Bütün dünyada 75 AR-GE ve kalite güvence laboratuarında çalışan 900’den fazla bilim insanı, mühendis ve teknik profesyonel şirketin ürün geliştirme çalışmalarını destekleyerek bilimsel bir mükemmellik kültürü yaratmaktadır. Amway’in en çok satan markaları NUTRILITETM /NUTRIWAYTM gıda takviyesi ürünleri, ARTISTRYTM cilt bakım ve renkli kozmetik ürünleri ve eSpringTM su arıtma sistemidir.  


Yorum Yapınız

E-posta adresi yayınlanmayacaktır
* Zorunlu Alan

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia