Turkey TUR  

Amway, tüm Avrupa’daki Amway Serbest Girişimcileri’nin Gerçekleştirdiği Toplam 65 Gönüllü Aktiviteyi Destekliyor!

2016/12/05 - 

Amway Serbest Girişimcileri, toplum yararına gerçekleştirdikleri toplam 270 çevre, sağlık ve eğitim alanlarındaki gönüllü aktivitelerini paylaştı.

Amway Serbest Girişimcileri olarak, toplum yararına gerçekleştirmiş olduğunuz  toplam 270 çevre, sağlık ve eğitim alanlarındaki gönüllü projeleriniz ile yaşadığınız topluma bağlılığın önemini bir kez daha kanıtladınız.

One by One Amway Gönüllüler Kampanyası‘nın 4. Yılında,  Haziran 2016 – Eylül 2016 tarihleri arasında, bizimle gönüllü aktivitelerinizi paylaştığınız için siz Amway Serbest Girişimcilerimiz‘e çok teşekkür ederiz. Bu projeler ile yaşadığınız toplumu desteklemek için ne kadar büyük özverilerde bulunduğunuzun farkındayız.

“İnsanların daha iyi yaşamlar sürmesi için yardımcı olma“ vizyonumuzun bir parçası olarak toplumların yararı için gerçekleştirdiğiniz gönüllü projelerinizin devamını ve bunları ileriki dönemlerde de bizimle paylaşmanızı diliyoruz.

Bu yıl aşağıda belirtilen 3 gönüllü projenin Amway Türkiye tarafından desteklenmesine karar verilmiştir. Kampanya 2017 yılında da devam edecektir – Duyurularımızı takip edin!

Kanserle mücadelede herkesin bir sorumluluğu olduğuna inanan gönüllü bir Amway Serbest Girişimcisi, Ayşegül Turcan, bu yıl adımların Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Onkoloji Ünitesi ve Oyun odası için atıldığını iletti. Devlet hastanelerindeki hasta ve yakınlarına psikolojik danışmanlık, ağız ve diş sağlığı, beslenme gibi destek tedaviler konusunda uzman yardımı sunan Kanser Savaşçıları Derneği, ayrıca çocuk onkoloji servislerine çocuk oyun odaları kuruyor. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Onkoloji servislerinde tedavi gören çocukların en kısa sürede ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmektedir.

Kadın istihdamı, engelli eğitimi ve istihdamı gibi alanlarda birçok kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarıyla faaliyet gösteren El Ele Yaşam Derneği için gönüllü çalışmalarda bulunan Amway Serbest Girişimcisi Nil Okçu, derneğin  projelerinden biri olan İstanbul Beylikdüzü’nde açılan Gıda Bankası’nın önemini vurguluyor. Bu proje sayesinde ilçedeki ihtiyaç sahibi kişilere temel gıda, giyim, kişisel bakım, temizlik malzemelerin desteği sunulması hedeflenmektedir.

Hacettepe Üniversitesi Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü’nde yüksek lisans yapan Amway Serbest Girişimcisi Pelin Pekmezci, genç nüfusa sahip olan Türkiye’de, özellikle çocukların ve ergenlerin tüketici olarak piyasada belirleyici olmalarına dikkat çekerek bu alanda çalışmalar yapmaktadır. Hacettepe Üniversitesi Aile ve Tüketici Bilimleri Bölümü, reklamların ve kampanyaların çocuk tüketicilere yönelmeye başlaması ile, aile içinde alınan tüketim kararlarında çocukların oldukça etkili olduğunu gösterdiğinden, finansal okuryazarlık eğitiminin çocuk yaşlarda başlaması gereken bir süreç olduğunu vurgulamaktadır. Bu nedenle alışveriş deneyiminin gelişmeye başladığı, para kullanımı, tasarruf konularının algılandığı ve öğrenildiği, tek başına tüketim kararları almaya başlandığı dönem olması sebebiyle tercih edilen 5. ve 6. Sınıf (10-12 yaş) öğrencilerine yönelik finansal okuryazarlık eğitimi pilot çalışmasının, Ankara’nın Keçiören İlçesi’nde gerçekleşmesi ve diğer bölgelere yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

 

 

 

Yorum Yapınız

E-posta adresi yayınlanmayacaktır
* Zorunlu Alan

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia