Turkey TUR  

rss

  • rss
Basın Bültenleri - Amway
Amway Global Gönüllülük Günü’nde Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı elele verdi

2013/11/28 - 

Tüm dünyada Çocuk Hakları Günü olarak kutlanan 20 Kasım’da Amway de One by One Kampanyası’nın 10. yıldönümünde Amway Global Gönüllülük Günü’nü kutladı. 

Amway Serbest Girişimcileri ve çalışanları, Çin’den ABD’ye 50’yi aşkın ülkede çocuklara yardım için bir araya geldi. Bu etkinlik kapsamında Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa bölgesinde kişisel bakım ve ev bakım ürünlerinde oluşan 10.000 paket, ihtiyacı olan çocuklarla paylaşıldı. Amway Serbest Girişimcileri ile çalışanlarının gönüllü olarak 2593 saat çalıştığı bu etkinlikle 14.000 çocuğa ulaşıldı. 

Türkiye’de TEGV ile işbirliği yaptı

Bu özel günde Amway Türkiye de Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV)  destek verdi. Bu işbirliği kapsamında Amway Serbest Girişimcileri ve çalışanları, özel paketlerde toplanmış ev bakım ve kişisel bakım ürünlerini TEGV’e bağışladı. Konuyla ilgili TEGV Genel Müdürü Berna Çağatay; “TEGV olarak, önceliğimiz ülkemizin ilköğretim çağındaki çocuklarına kaliteli eğitim desteği verirken, çocuk dostu mekanlarımızda onların hayatını güzelleştirmek. Amway tarafından yapılan bu anlamlı bağışın, çocuklarımızda kişisel bakım ve hijyenin önemi konusunda farkındalık yaratacağına ve daha sağlıklı ve bilinçli nesiller yetiştirmemize yardımcı olacağına inanıyoruz.” dedi. 

Amway Türkiye Genel Müdürü Tayfun Ergün ise bu küresel etkinliğe katılmış olmaktan gurur duyduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Çocuklara yardım eden bir dünya girişiminin parçası olmak çok gurur verici bir şey.  Çin’deki arkadaşlarımız yetimlere güvenlik ve felakete hazırlık konularında eğitim verdi, Kolombiya’daki arkadaşlarımız ailelere ev yapım çalışmalarına yardıma başladı ve bizde Avrupa’da günlük yaşamlarında temel ihtiyaçlarını satın almaya güçleri yetmeyen aileleri destekledik ve bunların hepsi aynı gün gerçekleştirildi. Çok mutluyuz…” 

Amway Global Gönüllülük Günü’nde önümüzdeki dönemlerde de bu işbirliklerine devam edecek… 

www.amway.com.tr

 Amway Çocuklar için One by One Kampanyası hakkında

Muhtaç çocukların yaşamlarında bir fark yaratmayı amaçlayan AmwayTM One by One Kampanyası kapsamında 2003 – 2012 yılları arasında 10 milyon çocuğa yardım edildi. Çocuklara yönelik amaçlar için 190 milyon ABD Doları fon toplandı ve 2,7 milyon saat gönüllü çalışma gerçekleştirildi. 

Amway Hakkında

Amway 1959’da Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuş olan dünyanın en büyük doğrudan satış işlerinden biridir. Amway 100’den fazla ülke ve bölgede 500 çeşit kaliteli güzellik, kişisel bakım, zinde yaşam ve ev bakım ürünleri sunmaktadır.

Yorum Yapınız

E-posta adresi yayınlanmayacaktır
* Zorunlu Alan

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia