Turkey TUR  

rss

  • rss
Basın Bültenleri - Amway
Amway Global Girişimcilik Haftası’nda İz Bırakacak

2015/10/15 - 

 

Dünyada yarattığı başarılı iş modeliyle her seviyede girişimciliği destekleyen Amway, 16-22 Kasım’da Washington’da düzenlenecek Global Girişimcilik Haftası’na (Global Entrepreneurship Week – GEW) sponsor oldu. Amway, GEW 2015 etkinlikleri kapsamında her yıl düzenli olarak hazırladığı Global Girişimcilik Raporu’nu da açıklayacak.

Her yıl Kasım ayında düzenlenen ve 1 hafta süren Global Girişimcilik Haftası GEW, yaratıcı ve yenilikçi iş fikirleri ile önemli başlangıçlar yapan, ekonomik büyümeye katkı sağlayan ve yeni istihdam alanları açan girişimcilerin bir araya gelerek fikrilerini paylaştığı önemli bir platform. GEW kapsamında büyük ölçekli yarışmalardan, bire bir ilişki geliştirme odaklı oturumlara kadar farklı düzeyde pek çok etkinlik gerçekleştiriliyor. Girişimciler ve tüm katılımcıların potansiyellerini keşfetmek ve yeni iş olanakları yaratmak üzere bir araya geldikleri GEW, farklı fırsatların kapılarını aralama imkanı sunuyor.

Girişimciliğin başarısını güçlendiren şeyin güvene ve sadakate dayanan ilişkiler olduğuna, GEW’in yarattığı platform sayesinde global ekonomide serbest girişimcilerin oynadığı rol konusunda ciddi bir farkındalık yarattığına işaret eden Amway Başkanı Doug DeVos, “Bu tür organizasyonlar hem girişimcilere ilham veren güçlü bir platform sunuyor hem de başarı için daha olumlu bir ortam yaratılmasını sağlıyor” şeklinde konuşuyor.

GEW, 1 Ekim 2015 tarihinden 1 Ekim 2016 tarihine kadar dünya çapında potansiyel girişimcilere seslenecek ve AGER raporuyla ilgili tanıtım yapacak bir platform işlevi yürütecek. Amway’in iş ortağı gibi çalışan GEW’in yapılan işlere ilgi gösteren potansiyel girişimciler arasında kredibilitelerini yükselttiğini söyleyen Amway Başkanı Doug DeVos, AGER raporuyla 44 ülkeye ulaştıklarını, yeni raporla birlikte bu pazarlara tekrar seslenme imkanı bulacaklarını, girişimciler arasındaki bağların güçleneceğini, karşılıklı güçlenen iletişimin köklü bir momentum yaratacağını dile getiriyor.

6 yıldır düzenli olarak yayınlanan AGER Raporu’nun yenisi Global Girişimcilik Haftası GEW sırasında 18 Kasım tarihinde açıklanacak. AGER Raporu, Amway Başkanı Doug DeVos’un 18 Kasım’da facebook.com/amway üzerinden saat 7:00-8:00 EST arasında gerçekleştireceği bir toplantı ile açıklanacak. GEW etkinliği olarak tüm dünyaya duyurulacak bu toplantı, sayısı az olan GEW ABD Ulusal İnternet Adreslerinden biri üzerinde yayınlanacak. Saat 8:30 – 10:00 EST arasında ise raporla ilgili girişimcilik uzmanları tarafından bir panel düzenlenecek.

 

Diğer taraftan GEW bir farkındalık çalışmasının ötesinde girişimcilik spektrumunda yer alan oyuncuları bir araya getiren, onlara ortak kanallar yaratan ve ekosistemi güçlendiren önemli bir paylaşım süreci. GEW, girişimciler, fikir liderleri ve yatırımcılar arasında olduğu kadar ekonomik büyümeyi destekleyen politikalarla ve programlarla ilgilenen araştırmacılar ve politikalara yön verenler arasında da bir bağlantı ve işbirliği katalizörü görevini de yürütüyor. Geçen yıl bu kapsamda 157 ülke ve 11.000’in üzerinde düzenleyici ortak, 8,2 milyon katılımcıyı kapsayan 28.000 aktiviteye ev sahipliği yaptı.

Girişimciliğe ilginin her geçen gün arttığını ve herkesin kendi işini kurmak istediğini belirten Global Girişimcilik Haftası Başkanı Jonathan Ortmans, GEW’in girişimcilerin potansiyellerini maksimize etmek için ihtiyaç duydukları araştırmalara ve ilişki ağına ulaşmalarını sağladığını ve yeni nesil global girişimciler için adeta bir adrenalin takviyesi olduğunu dile getiriyor.

# # #

AmwayTM Hakkında

Amway, merkezi Ada, Michigan, ABD olan $ 10,8 milyar cirolu bir doğrudan satış şirketidir. Amway’in en çok satış yapan markaları NUTRIWAY™ vitamin, mineral ve takviye edici gıda ürünleri, ARTISTRY™ cilt bakım ürünleri ve renkli kozmetikleri ile eSpring™ su arıtma sistemleridir. Bu ürünlerin tamamı sadece Amway Serbest Girişimcileri tarafından satılmaktadır. Direct Selling News 2015 Global 100 yayınına göre 2014 Global satışları ile Amway dünyanın en büyük doğrudan satış şirketi olmuştur.

Şirket haberleri için globalnews.amway.com. web sitesini ziyaret edin.

Global Girişimcilik Haftası Hakkında

Her Kasım’da bir hafta boyunca dünya çapında binlerce etkinlik ve yarışma milyonlarca insanı girişimcilik aktivitelerine yönlendirmekte ve onları potansiyel işbirlikçilerle,  önderlerle ve hatta yatırımcılarla bir araya getirmektedir. Başladığı 2008 yılından bu yana Global Girişimcilik Haftası 160 ülkeye yayılmıştır ve bütün dünyada girişimcilik ekosistemini kurmakta ve güçlendirmektedir. Ewing Marion Kauffman Vakfının güç verdiği girişim onlarca dünya lideri ve 11.000 ortak organizasyon ağı tarafından desteklenmektedir. Daha fazla bilgi için www.gew.co web sitesini ziyaret edin ve Twitter üzerinde @unleashingideas hesabını takip edin.

 

Yorum Yapınız

E-posta adresi yayınlanmayacaktır
* Zorunlu Alan

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia