Turkey TUR  

rss

  • rss
Basın Bültenleri - Amway
Amway Dünyada Yetersiz Beslenmeye Dikkat Çekiyor

2015/04/01 - 

Amway ve dünya çapında doğru beslenmeyi yaygınlaştırma birliği GAIN çocukların yetersiz beslenme sorununun çözümüne yardım etmek için internet üzerinden yeni bir proje başlattı. Proje, beslenmenin insan sağlığındaki öneminin vurgulanacağı, sorunların çözümü için insanların kolayca erişim sağlayabileceği bir platformdan oluşuyor.

Dünyanın en büyük doğrudan satış şirketi Amway, kuruluşundan bu yana sağlıklı yaşamın dünyadaki en büyük zenginlik olduğu ilkesinden hareketle gelecek neslin sağlıklı büyümesine katkı sunmak için birçok sosyal sorumluluk projesine imza atmaya devam ediyor. Tüm dünyada çocukların beslenme, fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin desteklenmesinde önemli rolleri vurgulayan Power of 5 kampanyasını geçtiğimiz sene hayata geçiren Amway, 31 Mart 2015 tarihinde yetersiz beslenme sorununun çözümüne yardım etmek için Global Alliance for Improved Nutrition – (Gelişmiş Beslenme için Global Antlaşma – GAIN) tarafından sunulan ve Amway’in de üyesi olduğu Scaling Up Nutrition (Beslenmenin Geliştirilmesi – SUN) organizasyonunun desteği ile Yetersiz Beslenme Harita adını verdikleri  yeni bir online projenin lasmanını gerçekleştirdi.

İnternet üzerinden başlatılan proje, dengesiz ve yanlış beslenmenin tüm insanlık üzerinde yarattığı küresel sorunları ortaya koyan yeni bir online araç yayınlıyor. Beslenme sorunlarını her yönüyle inceleyen proje, yetersiz beslenme ile aşırı kilo ve obezitenin yarattığı küresel tehdidin altını çiziyor ve farkındalık yaratarak insanların çözümleri tartışmalarını, geliştirmelerini ve en sonunda uygulamalarını sağlamayı hedefliyor.

gainhealth.org web sitesini ziyaret ederek, Malnutrition Mapping Project (Kötü Beslenme Haritası Projesi) başlığında ulaşılabilen dijital harita düşük, orta ve yüksek gelirli toplumları temsil eden 30’dan fazla ülkeye ait beslenmeyi tehdit eden olguları, inceleme ve görüşleri içermekte ve bu verilere ülke bazında kolayca erişim sağlamaktadır.

Amway Yönetim Kurulu Başkanı Steve Van Andel; “Bu projeyi paylaşmak ve insanlara sağlıkla ilgili en iyi fırsatları sunmak üzere tartışmaları teşvik etmek ve çözümler keşfetmek bize heyecan veriyor. Vitamin ve takviye edici gıda ürünlerinde küresel bir lider olarak misyonumuz insanların daha iyi yaşamlar sürdürmesine yardım etmektir. Bu rolü benimseyerek dünyanın her yerindeki Amway Serbest Girişimcilerini farkındalık yaratma ve toplumlara fayda sağlama gayretimizde bize katılmaya teşvik ediyoruz”

Steve Van Andel sözlerini sürdürerek: “Yetersiz Beslenme Harita Projesi (The Malnutrition Mapping Project) dünyanın birçok yerinde karşılanmayan temel ihtiyaçlar olduğunu göstermektedir. Amway Nutrilite™/Nutriway™ Little Bits™ ürünüyle bu ihtiyaçları karşılayacak uzmanlığa sahiptir.

Geliştirdiğimiz bu mikro besleyici ürün beş yaşına kadar çocuklarda büyümenin en kritik yıllarında çocukların ihtiyacı olan besin ögelerini karşılamaktadır.” dedi.

Nutrilite™/Nutriway™ Little Bits™ Amway tarafından geliştirilen ve 6 aylıktan 5 yaşına kadar çocuklar için gerekli 15 adet  vitamin ve mineral içeren bir gram ağırlığında bir mikro besleyicidir. Günde bir defa bir yiyecekle karıştırılmak üzere tasarlanmıştır ve çocukların ihtiyacı olan vitamin ve besin ögelerini sağlamaktadır. Nutrilite™/ Nutriway™Power of 5 Kampanyasıyla Little Bits™ ürünü ihtiyacı olan ailelere ücretsiz verilmekte ve hedef 2017’ye kadar ülke sayısını 15’e çıkarmaktır.

Amway Hakkında

Amway, Ada, Michigan, ABD merkezli $ 10.8 tutarında bir doğrudan satış işidir. Amway’in en çok satış yapan markaları – hepsi sadece Amway Serbest Girişimcileri tarafından satılan – Nutrilite™/ Nutriway™ vitamin, mineral ve takviye edici gıda ürünleri, Artistry™ cilt bakım ve renkli kozmetikleri ve eSpring™ su arıtma sistemleridir. Direct Selling News 2014 Global 100 (Doğrudan Satış Haberleri Küresel 100) raporuna göre, 2013 global satışları Amway’i dünyanın 1 numaralı doğrudan satış işi konumuna getirmiştir. Şirketin yıllık satış rakamı doğrudan satış operasyonlarından ve diğer iş varlıklarından elde edilen gelirleri kapsamaktadır. Şirket haberleri için globalnews.amway.com.

web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

GAIN Hakkında

Gelişmiş Beslenme için Global Antlaşma (Global Alliance for Improved Nutrition – GAIN) 2002 yılında kötü beslenmenin neden olduğu insan sorununu çözmek amacıyla Birleşmiş Milletler Özel Çocuk Oturumunda başlatılmıştır. Programları bu yıl bir milyardan fazla insana gelişmiş beslenme sağlamaktadır. Daha fazla bilgi gainhealth.orgweb sitesindedir.

SUN Hakkında

Scaling Up Nutrition (Beslenmenin Geliştirilmesi – SUN) beslenmenin desteklenmesi için sektörleri seferber etmek amacıyla kurulmuştur. Hedef global iş toplumunu beslenmeyi geliştirmek üzere taahhütte bulunmak üzere harekete geçirmek, SUN ülkelerini çok paydaşlı, ülkenin sahip olduğu bir yaklaşımla beslenmenin gelişmesi için yönlendirmektir.

Yorum Yapınız

E-posta adresi yayınlanmayacaktır
* Zorunlu Alan

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com | Privacy Policy | Cookie Policy
Connexia