Turkey TUR  

rss

  • rss
Haberler - Amway
Amway Türkiye Büyümeye Devam Ediyor

2012/04/10 - 

Türkiye’nin lider doğrudan satış şirketlerinden Amway, 2011 sonu itibariyle satış rakamlarının, geçtiğimiz yıl aynı dönemin yüzde 27 üzerine çıkarak 140 milyon TL olarak gerçekleştiğini açıkladı. 

Temmuz 1994’de faaliyete geçen ve son 10 senedir sergilediği istikrarlı büyüme grafiği ile Amway’in önemli odak pazarlarından biri olan Amway Türkiye, 2011 yılı satışlarının 2010 yılına göre % 27 artış göstererek 140 milyon TL olarak gerçekleştiğini açıkladı. Amway işini yapan serbest girişimci  sayısı ise  182 bin kişiye ulaştı. 9 firmanın üye olduğu doğrudan satış sektöründe ise toplam satış 2010 yılına göre % 18’lik  büyüme ile  950 milyon TL olarak gerçekleşti. Sektördeki toplam Serbest Girişimci sayısı ise bir sene önceye göre % 17 artarak 774 bin kişiye ulaştı. 

Amway’in dünyadaki önemli odak pazarlarından biri olan Amway Türkiye’nin Genel Müdürü ve Doğrudan Satış Derneği Başkanı Tayfun Ergün “2011 yılında gösterdikleri başarıdan çok memnun olduğunu, bu başarıda Amway iş fırsatı ile hedeflerinin peşinden koşan Amway Serbest Girişimcilerinin büyük emeği olduğunu belirtti. Tayfun Ergün sözlerine şöyle devam etti:” Satışlarımızı her geçen sene daha da artırmayı  ve önümüzdeki 5 yılın sonunda Türkiye’de

500 Milyon Türk Lirası satış ve 300 binin üzerinde Amway  Serbest Girişimcisi’ne  ulaşmayı hedefliyoruz. Amacımız, Amway ‘in dünyadaki ilk 10 pazarı arasında yer almak. Önümüzdeki dönemde Amway Türkiye ile birlikte Türkiye doğrudan satış sektörünün de başarı grafiğinin artarak devam edeceğine inancım sonsuz.” 

En çok satış yapılan kategori Ev Bakım Ürünleri

500’e yakın ürün çeşidini % 100 Müşteri Tatmin Garantisi ile sunan Amway’in Türkiye’de 2011 yılında en fazla satış yaptığı kategori Ev Bakım Ürünleri. Bu kategoriyi Nutriway Beslenme Destek Ürünleri ve Güzellik Ürünleri takip ediyor. 

En fazla Serbest Girişimci sayısı İstanbul’da

Amway’in 2011 yılında Türkiye’nin her ilinden toplam 182 bine ulaşan Serbest Girişimcileri’nin yaklaşık 45.000’i İstanbul’da bulunuyor. İstanbul’u 18.000 Serbest Girişimci ile Ankara ve 10.000 Serbest Girişimci ile İzmir takip ediyor. 

Ekim 2011’de Avrupa’nın en büyük tanıtım merkezini İstanbul’da açan ve Serbest Girişimcileri’nin eğitimlerine büyük önem veren Amway Türkiye önümüzdeki dönem hedeflerine ulaşmak için çalışmalarına ve yatırımlarına devam edecek. 

Amway Hakkında

2011 küresel satışları 10,9 milyar ABD Doları  olan Amway dünyanın en büyük doğrudan satış şirketlerinden biridir. 1959’da kurulmuş olan ve merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Amway, 3 milyondan fazla serbest girişimcisi aracılığıyla, dünya çapında 80 ülke ve bölgeye Amway ürünlerini ve iş fırsatını sunmaktadır.  Dünya çapında 20.000’in üzerinde çalışana sahip olan Amway, Van Andel ve DeVos ailelerine ait olup, Yönetim Kurulu Başkanı Steve Van Andel ve Başkan Doug DeVos liderliğinde, iki ailenin üyeleri ve dışarıdan atanan iki üyeden oluşan bir yönetim kurulu tarafından yönetilmektedir. Şirket, Access İş Grubu ve Alticor Kurumsal İşletmeleri aracılığıyla, ürün geliştirme, imalat ve lojistik hizmetleri sağlamaktadır.

www.amway.com

 Amway Türkiye Hakkında

Temmuz 1994’de faaliyete geçen Amway Türkiye, bugün Türkiye’nin önde gelen doğrudan satış firmalarından biridir. 18. yılını geride bırakan Amway Türkiye, tüm ülkeye yayılan 180 binden fazla Serbest Girişimcisi ile birbirinden farklı değişik kullanım alanları sunan ürünlerini tüketicilere koşulsuz %100 Müşteri Tatmin Garantisi ile sunmaktadır. Merkez Ofisi ve Ana Dağıtım Merkezi İzmir’de bulunan Amway Türkiye’nin İstanbul’da 1000 metrekarelik bir tanıtım Merkezi bulunmaktadır. Amway Türkiye’de 100 kişi istihdam etmektedir.

www.amway.com.tr

 

Yorum Yapınız

E-posta adresi yayınlanmayacaktır
* Zorunlu Alan

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com |
Connexia