Turkey TUR  

rss

  • rss
Haberler - Amway
Amway 2017 Satışları 8,6 milyar ABD Doları

2018/02/27 - 

Amway 2017 yılı için satış cirosunu 8,6 milyar ABD Doları olarak açıkladı. Şirket Güney Kore, Tayland, Rusya ve Hindistan’ı da kapsayan birçok önemli pazarda satış artışları gerçekleştirdi. Toplam satışlar 2017’nin ikinci yarısında bir önceki yılın aynı dönemine göre %3 bir büyüme gösterdi. Bu büyümede Çin ve Amerika Birleşik Devletleri satışları başı çekti. Şirket 2018 yılında satışlarında artışı tahmin etmektedir.

Amway Başkanı Doug DeVos konuyla ilgili olarak şunları ifade etmiştir: “Çin’de döviz kurlarındaki dalgalanmaların satışlarımızı son birkaç yıl olumsuz etkilemesi nedeniyle zorlu bir dönem yaşadık. Bu aşağıya doğru giden eğri şimdi düzeldiği ve beklenenden daha hızlı tersine döndüğü için 2018’de satışlarda artış öngörüyoruz. Güney Kore ve Tayland gibi öncü pazarlardaki istikrarlı büyüme, dijital platformlar ve serbest girişimcilerimizi destekleyecek yatırımlar ve yeni ürün lansmanları gibi çeşitli faktörler de 2018 yılı satış tahminlerini destekleyen diğer faktörlerdir.”

Şirketin dijital platformlarına yaptığı önemli yatırımların da 2018’de ve takip eden yıllarda satışı arttıracağı düşünülmektedir.

Amway Yönetin Kurulu Başkanı Steve Van Andel ise şunları söylemiştir: “Teknoloji hızlı bir tempoyla gelişiyor ve biz de buna paralel olarak değişim gösteriyor ve yatırımlar yapıyoruz. Yeni girişimci nesil kendi işini hareket halindeyken yürütmek istiyor. ‘Gelecekteki’ girişimcilerin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak tüketicilerin dijital ihtiyaçlarını da karşılayacağı için başarımızın ve uzun vadeli büyümemizin de anahtarı olacaktır.”

Şirketin dijital yatırımları önemli ölçüde artarken Amway ürün kategorilerine olan müşteri talebi de o derece artıyor. 2017’de Amway satışlarının %50’si zinde yaşam ve kilo kontrolü kategorilerinde gerçekleşti. Bu durum insanların sağlıklı ürünlere giderek artan düzeyde ilgi duyduklarını gösteriyor. Şirketin en çok satan multivitamin/mineral takviye edici gıda ürünü Nutriway DoubleX’in geliştirilmiş formülü ile satışa sunulması da büyük bir fırsat olarak görülüyor.

Amway’in 2017 satışlarına göre zirvedeki 10 pazarı Çin, Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore, Japonya, Tayland, Tayvan, Hindistan, Rusya, Malezya ve Hong Kong’dur.

En son bilgilere ve rakamlara erişmek için amwayglobal.com/newsroom web sitesini ziyaret edin.

Amway Hakkında

Amway, Ada, Michigan, ABD merkezli 8,6 milyar dolar tutarında bir doğrudan satış işidir. Amway’in en çok satış yapan markaları – hepsi sadece Amway Serbest Girişimcileri tarafından satılan- Nutriway™ vitamin, mineral ve takviye edici gıda ürünleri, Artistry™ cilt bakım ve renkli kozmetikleri, eSpring™ su arıtma sistemleri ve XSTM enerji içecekleridir. Direct Selling News 2017 Global 100 (Doğrudan Satış Haberleri Küresel 100) raporuna göre, 2016 Global satışları Amway’i dünyanın 1 numaralı doğrudan satış işi konumuna getirmiştir. Şirketin yıllık satış rakamı doğrudan satış operasyonlarından ve diğer iş varlıklarından elde edilen gelirleri kapsamaktadır. Şirket haberleri için amwayglobal.com/newsroom web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yorum Yapınız

E-posta adresi yayınlanmayacaktır
* Zorunlu Alan

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com |
Connexia