Turkey TUR  

rss

 • rss
Basın Bültenleri, Haberler, Şirket - Amway
Amway 2016 Satışlarını 8,8 Milyar ABD Doları Olarak Açıkladı

2017/02/13 - 

Amway 31 Aralık 2016 itibariyle sona eren yıla ilişkin satışlarını 8,8 milyar ABD doları olarak açıklamıştır. Doğrudan satış şirketi en büyük 10 pazarından 7’sindeki satışlarını artırmış olmakla birlikte, Çin’deki piyasa koşullarında zayıflama söz konusu olmuştur.

Amway’in Yönetim Kurulu Başkanı Steve Van Andel konuyla ilgili şunları söylemiştir: “Amway 2016’da dünya çapında başarılı oldu. Büyük pazarlarımızın birçoğunda satışlarımızda artış yaşadık, dokuz pazarımızda iki basamaklı büyüme rakamlarını gördük ve Çin’de değişen piyasa koşullarından ve ülkenin uzun vadeli büyüme potansiyelinden faydalanma bakış açısıyla, buradaki işimizi geliştirmeyi sürdürdük.

“Her şeyden önemlisi, insanların kişisel önerilere gerçekten değer vermesi ve teknoloji sayesinde Serbest Girişimcilerimizin müşterilerle herhangi bir yerde ve herhangi bir zamanda bağlantı kurabilmeleri dolayısıyla, doğrudan satış modeline yönelik günümüz piyasasında sürekli ve artan bir ilginin olduğunu görmek bizleri çok mutlu ediyor.”

Amway, birçok faktörden dolayı 2017’ye umutla bakmakta ve muhteşem olanaklar öngörmektedir:

 • İnsanlar girişimcilikten ve kendilerini iş sahibi olarak görmekten hoşlanmaktadırlar. Aslına bakılırsa, 2016 Amway Global Girişimcilik Raporu’na (AGER) göre, insanların yüzde 77’si girişimcilik hakkında pozitif yorumlarda bulunmuş, yüzde 43’ü de kendi işlerini kurduklarını hayal edebildiklerini ifade etmişlerdir.
 • Amway İşi, Y kuşağının çok ilgisini çekmektedir. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nde, geçtiğimiz yıl Amway İşi’ne başlayanların çoğunluğu Y kuşağındandır. 2016 AGER raporuna göre de, çok sayıda (yüzde 52) Y kuşağı temsilcisi kendi işlerini kurduklarını gözlerinde canlandırabilmektedirler.
 • Amway’in yeni ürün kategorileri beklentilerin üzerine çıkmaktadır. XS™ enerji içecekleri, atıştırmalıkları ve sporcu beslenme ürünleri, 2015’te Amway tarafından satın alındıktan sonra, geçtiğimiz yıl satışlarda yüzde 40 oranında artış kaydetmiştir. Marka şu anda 50 kadar ülkede satıştadır ve 2016’da piyasaya sunulan sporcu beslenme ürünleri satış hedeflerini aşmıştır.
 • Amway’in beslenme alanındaki uzmanlığı, Serbest Girişimci desteğindeki gücüyle bir araya gelince, tüketicilere sağlanan faydaların adı arkası kesilmemektedir. Örneğin, kaliteli ürünlerin halka yönelik kilo kontrolü ve sağlıklı beslenme programıyla birleştirildiği Güneydoğu Asya’da, Amway’in bodyKey by NutriliteTM kilo kontrolü programı büyük bir başarı elde etmiştir. 70 Bin’in üzerinde kişi Güneydoğu Asya’da bu programlara katılmakta ve katılım giderek artmaktadır.
 • Beslenme ve güzellik gibi ürün kategorilerinin bir arada sunulması güçlenerek artmayı sürdürmektedir. Yeni piyasaya sunulan, cildin nemlendirilmesini odaklanan takviye edici gıda ürünü Truvivity by NutriliteTM satış tahminlerini aşarken, bu ürünü Artistry Hydra-VTM gibi premium cilt bakımı serileriyle eşleştirerek müşterilerine sunan distribütörler başarılı satış rakamlarına ulaşmaktadırlar.
 • Doğrudan satış iş modeli oldukça caziptir. Son dört yıla ait eldeki veriler doğrudan satışın küresel çapta yüzde 20 büyüdüğünü göstermektedir. WFDSA , Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu’ndan elde edilen aynı veriler sektörün 183,7 milyar ABD doları tutarında yıllık satış rakamına ulaştığını (2015 verileri) ortaya koymaktadır.

Amway’in ve Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu’nun Başkanı Doug DeVos şunları söylemiştir: “Başta nasıl ek gelir elde edileceği, nereden ürün temin edileceği ve kimlerden öneriler ve içgörüler sağlanacağına ilişkin olmak üzere, eskiye göre çok daha fazla seçeneğin söz konusu olduğu dünyamızda, insanların çok çeşitli ihtiyaçlarını AmwayTM ürünleri ve AmwayTM İş Fırsatı ile karşılayabildiğimiz, iyi bir konumda bulunmaktayız. Başkalarına iş kurmaları için yardım ederek işe başladığımızdan yaklaşık 60 yıl geçtikten sonra pek çok şey değişmiş olsa da, herkese açık olan iş fırsatının değeri değişmemiştir.”

Amway İşi’ne sahip olmanın faydalarından bazıları, şirketin sunduğu iş becerisi geliştirme ve dijital destektir. Amway distribütörleri 2016 yılında dört milyondan fazla online eğitime katılarak, satış, genel iş becerileri ve ürün marka/kategorilerine odaklanmışlardır. Şirket ayrıca dünya çapındaki piyasalarındaki distribütörlerine ürün satma, günlük işlerini yönetme ve işlerini geliştirmede yardımcı olmaya yönelik iş yönetim desteği, eğitim, ürün bilgileri ve ürün tavsiyeleri sağlayan çok çeşitli dijital araçlar da sunmuştur.

 

2016 Rakamları:

 • 2016 ürün kategorilerine göre satışlar: Beslenme, yüzde 49 (2015’e göre + %3 2015); güzellik ve kişisel bakım, yüzde 25 (2015 ile aynı); dayanıklı tüketim malları, yüzde 15 (2015’e göre – %1); ev bakımı, yüzde 7 (2015 ile aynı); diğer, yüzde 4 (2015’e göre – %2).
 • Amway’in 2016’da piyasaya sunduğu ürünler Truvivity by Nutrilite™ cilt nemlendirme serisi, Artistry™’nin ilk premium parfümü Artistry Flora Chic ve erken yaşlanmaya karşı etkili lüks yüz ve göz kremleri Artistry Supreme LX™’in lansmanının devamıdır.
 • 2016’da Amway’in en iyi 10 pazarı Çin, Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore, Japonya, Tayland, Tayvan, Hindistan, Malezya, Rusya ve Hong Kong olmuştur.
 • Amway’in pazarlarından dokuzunda 2015’e kıyasla iki basamaklı yüzde artışları yaşanmıştır.

Amway hakkında en son bilgi ve rakamlara ulaşmak için, globalnews.amway.com/media-guide adresine başvurunuz.

 

Amway Hakkında

Amway, merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde Ada, Michigan’da bulunan 8,8 milyar dolarlık bir doğrudan satış şirketidir. En önemli markaları, Amway Serbest Girişimcileri tarafından satılan Nutrilite™ vitamin, mineral ve takviye edici gıdaları, Artistry™ cilt bakımı ve renkli kozmetikleri, eSpring™ su arıtma sistemleri ve XS Power Drink enerji içecekleridir. 2016 Küresel 100 Doğrudan Haberleri uyarınca Amway, 2015’teki küresel satışları itibariyle dünyanın bir numaralı doğrudan satış şirketidir. Şirketin yıllık satış rakamına doğrudan satışlar ve diğer işlerinin gelirlerini kapsamaktadır. Şirketle ilgili haberlere ulaşmak için, globalnews.amway.com adresini ziyaret ediniz.

Yorum Yapınız

E-posta adresi yayınlanmayacaktır
* Zorunlu Alan

© 2011 Amway Europe. All rights reserved. | www.amway-europe.com |
Connexia